Plecaki i torby – jak z kreskówki

Napisane przez 4 grudnia 2017 w Akcesoria, Szkoła
Dodaj komentarz

plecaki jak z bajki

 

W tym przedświątecznym poszukiwaniu czegoś wyjątkowego, czegoś czym można jeszcze zaskoczyć i zrobić wrażenie, natknęłam się na coś co zupełnie zadrwiło z moich zmysłów. Torby i plecaki, które wyglądają jak żywcem wyjęte z kreskówki. Patrząc na zdjęcia zastanawiałam się, czy istnieją realnie czy tylko zostały dorysowane do postaci. Otóż istnieją i nie są płaskie ani kartonowe, ani nie zostały narysowane w Photoshopie. I można coś włożyć do środka zupełnie normalnie.

 

oryginalny plecak dzieci

 

JumpFromPaper to tajwańska marka, której twórcy wymyślili ten niezwykły design. Chociaż produkt nie jest skierowany głównie do dzieci, to przypuszczam, że w młodzieżowy styl wpisze się doskonale. „Kreskówkowe” plecaki, tak jak wiele projektów, narodziły się na papierze. Idea, żeby zmienić płaskie rysunki w prawdziwe torby, ale z zachowaniem ich naiwnego charakteru, zrodziła się osiem lat temu. Dzięki wyobraźni graficznej projektantek, doborowi kolorów i wyraźnym, szerokim lamówkom osiągnięto niesamowity efekt. Operowanie perspektywą, prostota, bardzo wyraźny kontur, a jednocześnie dbałość o detal – doszyte wyraziste logo, zapewniły iście bajkowy charakter wszystkim ich produktom. Ale bajkowy w ascetycznym i dość surowym tego słowa znaczeniu, bo wszystkie dostępne akcesoria nie mają nic wspólnego z potocznie przyjętą infantylną konwencją.

 

niezwykła torba dzieci

 

Pomysł na prezent nie najgorszy, jeśli dziecko wyrosło już z zabawek. A może nawet, jeśli jest jeszcze w wieku zabawkowym, tylko ignoruje je z premedytacją. Tak jak właśnie siedzące po mojej lewicy dziecko moje rodzone, które chociaż zabawek ma sporo to układa domek z zapałek. Dlatego lubię skręcić w alejkę „dla dzieci”, ale właśnie niekoniecznie z zabawkami.

 

oryginalny plecak młodzieżowy
#