Coverover – otulacz do fotelika rowerowego, chroniący przed deszczem, wiatrem i zimnem

Napisane przez 12 Kwi 2016 w Ruch, Ubrania
2 komentarze

Otulacz do fotelika rowerowego koc

 

Ten kto jeździł na rowerze z dzieckiem w foteliku, czuje problem. Bo o ile mamy na rynku ogromny wybór kocyków, śpiworków, mufek i poduszek do wózków, o tyle wycieczka rowerem nie jest dla dziecka już tak komfortowa pod względem warunków termicznych. Dziecko pozostaje w bezruchu, tak jak w wózku, ale nie jest chronione budką, śpiworkiem i narażone jest na zwielokrotnione oddziaływanie temperatury i deszczu przez większą prędkość i dłuższą drogę. Sytuacja jest szczególnie skomplikowana w naszej strefie klimatycznej, w okresach przejściowych (wiosna/jesień), kiedy warunki potrafią zmieniać się bardzo dynamicznie.

Odpowiedzią na trudności w omotaniu fotelika rowerowego kocem, a w razie deszczu folią malarską, jest wynalazek polskiej mamy o celnej nazwie – Coverover. Chroniący przed wiatrem i chłodem, nieprzemakalny, oddychający, ale nie nadmiernie przewiewny materiał, stosowany przy produkcji odzieży turystycznej – softshell, podszyty miękkim polarem, skrojony jest tak, że daje się dobrze zamocować na foteliku rowerowym otulając całe ciało dziecka. Szeroki zakres temperatur, szacowany na przedział 0-20 stopni C, pod warunkiem zastosowania odpowiedniej do warunków odzieży, zapewnia duży bufor bezpieczeństwa termicznego dziecka.

Coverover szczególnie podoba mi się w wersji rowerowej z regulowanej wielkości ortalionowym kapturem, mieszczącym głowę razem z kaskiem a schowanym w klapce wypełniającej otwór na głowę, ale przykrycie świetnie sprawdza się również w wózkach spacerowych i na sankach. Wywijana spod spodu ortalionowa kieszeń na nogi może być dostosowywana szerokością do wielkości podnóżka w wózku, bądź schowana wtedy kiedy jest niepotrzebna czy niewygodna. Zapobiega to brudzeniu Covera butami wtedy, gdy nie jest to konieczne.

Coverover można również rozłożyć na płasko i posiłkować się nim jako matą piknikową, czy kocem plażowym. Złożony zajmuje bardzo niewiele miejsca. Cena ok 350 zł i do nabycia tutaj.

 

coverover2

 

coverover3
# # # # # #

2 thoughts

 1. Mam i dla mnie to strzal w dziesiatke. Material jest porządny, a sam coverover- funkcjonalny. Dotychczas uzywalam go tylko podczas porannego joggingu z wozkiem ;) pora na testy z rowerem :)

  Odpowiedz

  1. fajnedladzieci

   5 września 2016

   Jestem bardzo ciekawa wrażeń, bo rower może być poważniejszym wyzwaniem dla otulacza :)

   Odpowiedz