Monumi – kartonowe domki

Napisane przez 18 Wrz 2017 w DIY, Plastyczne, Prezenty, Zabawki
Dodaj komentarz

monumi_4

 

Są zabawki, które są bardziej zabawą niż materią i nie ukrywam, że należą do moich ulubionych.  Monumi to wydawnictwo, którego produktem flagowym są duże kolorowanki podłogowe i edukacyjne, ale na szczególną uwagę zasługują również domki, kamieniczki, parking i kuchnia w wymiarze 3D. To stosunkowo łatwe do złożenia, zrobione z białej, grubej tektury, stabilne, trwałe konstrukcje z ładną, czarno-białą grafiką. Rysunki są zabawne i bardzo wdzięczne do pokolorowania.

Nadanie indywidualizmu takiemu domkowi, to ogromna przyjemność. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby również sprzedawanie domków zupełnie gładkich, pozwalających na stworzenie mini świata w swoim stylu. Ciekawa byłabym też możliwości jakie dałyby domki modułowe – łączone ze sobą, może w mniejszym nieco rozmiarze.

Cała struktura jest na tyle mocna, że może mieć wartość użytkową jako półeczka, czy lalkowy domek. Zabawka nie jest oczywiście wieczna, ale to akurat uważam za zaletę. U nas zagościł domek z ulicy Fiołkowej i po ozdobieniu wygląda tak:

 

papierowy domek do kolorowania

 

Monumi papierowy domek do składania

 

malowany domek

 

A składa się go tak:

 

 

Produkty Monumi często można kupić w księgarniach i są one doskonałym prezentem – efektownym, takim wobec którego dziecko nie pozostanie obojętne, a dla rodziców nie stanie się on kłopotliwy. Cena ich produktów waha się od 15 do około 30 zł.
# #