Puls-Art – drewniane pomoce w edukacji przyrodniczej

Napisane przez 27 Wrz 2017 w Nauka
Dodaj komentarz

drewniane ptaki sikorka modra

 

Puls-Art to agencja reklamowa, jednak poprzestanie na tym stwierdzeniu to ogromne niedopowiedzenie. Bardzo wyrazisty proekologiczny i przyrodniczo – edukacyjny nurt, obecny w proponowanych produktach i realizacjach, jest jej silnym atrybutem. Od gadżetów reklamowych, poprzez pomoce dydaktyczne, aż do projektowania i realizacji elementów małej architektury i aranżacji wnętrz, udaje się Puls-Artowi utrzymać konsekwentny, przewodni motyw przyrodniczy. I powiem szczerze – rzadko kiedy jestem tak zachwycona.

Za szczególnie wartościowy uważam realizm w przedstawianiu roślin i zwierząt, który czyni każdy z przedmiotów nośnikiem bardzo precyzyjnej informacji przyrodniczej. Rynek wydawniczy obfituje w publikacje, w których artysta często zbyt swobodnie daje się ponieść własnej wizji. Akurat edukacja przyrodnicza jest tym szczególnym polem, na którym dokładność odwzorowania jest najbardziej pożądanym sposobem uwiecznienia prototypu. Dlatego cenię sobie jeśli sikorka wygląda jak sikorka, a nie jest mniej lub bardziej estetyczną wariacją na jej temat.

W asortymencie mamy rzeczy cudowne, wpisujące się w gust miłośników natury swoim bezpretensjonalnym naśladownictwem biologicznego świata. Część zestawów świetnie nada się jako pomoc edukacyjna podczas pracy z grupą, część lepiej sprawdzi się w użytkowaniu indywidualnym. Oto parę przykładów produktów Puls Art.

Zgadnij z jakiego to drzewa – to 12 drewnianych elementów wyciętych ze sklejki, prezentujących liście i szyszki pospolitych polskich drzew iglastych. Z jednej strony elementu znajduje się wizerunek liścia i szyszki, a z drugiej opis danego gatunku drzewa.

 

Drewniane liście i szyszki

 

Komplet ABC przyrody sprzedawanych jako komplet 15 zadrukowanych dwustronnie drewnianych deseczek w formacie 10cm x 15cm, przedstawiających znane gatunki polskich ptaków, grzybów i zwierząt. Czy to ma sens, że informacja drukowana jest na drewnie, a nie na papierze? Otóż ma. Pominę nawet fakt trwałości i przechodzenia przez różne ręce, ale to się dobrze dzierży w dłoni i jest to ładny, zapadający w pamięć razem z prezentowaną treścią, przedmiot.

 

Rozpoznawanie ptaków zestaw deseczki

 

zestaw do rozpoznawania drzew

 

Rozpoznawanie zwierząt dla dzieci

 

Puls Art przewiduje również edukację w trójwymiarze i oprócz makiet drzew, grzybów i zwierząt, ma w asortymencie urokliwą kolekcję ptaków przestrzennych wyrzeźbionych w drewnie w skali 1:1. Mogą one, oprócz funkcji dydaktycznej, pełnić rolę ozdobną. Cóż za miła alternatywna dla ptaków wypchanych, które są jedynie generatorem nocnych koszmarów u co wrażliwszych jednostek. Asortyment Puls Artu jest niezmiernie bogaty i znajdziemy w nim artykuły szkolne jak linijki, plany lekcji czy temperówki, ale i magnesy na lodówkę, układanki, puzzle a wszystko to jest środkiem przekazu wartościowych przyrodniczych treści.
# # # #