3 Traki – zabawka logiczno – logistyczna

Napisane przez 2 lip 2018 w Gry
Dodaj komentarz

 

 

Wakacje się rozpoczęły, a u nas w najlepsze trwa zabawa w szkołę. Może dlatego że w szkole o zabawie można sobie tylko pomarzyć, dziewczynki same sobie tworzą świat edukacji na luzie, bez nadmiernej dyscypliny. A jeśli już mowa o zabawie i edukacji w jednym, to przypomniały mi się nasze pierwsze wiosenne wylegiwania na macie. Na tej wyspie idyllicznej nudy towarzyszyła nam za każdym razem jedna zabawka. Żeby się na niej skupić i lepiej ją poznać. Jedną z nich była układanka logiczna z serii Smart Games – 3 Traki, czy może bardziej po polsku – 3 Ciężarówki.

 

 

3 traki smart games

 

 

Wydana przez Grannę zabawka uczy rozwiązywania problemów, również tych pozornie beznadziejnych. Aspekt psychologiczny jest tu więc nie do przecenienia. W sposób istotny ćwiczy wyobraźnię przestrzenną – natychmiast weryfikując poprawność przyjętej metody. Rozwikłanie każdego zadania opiera się na tych samych założeniach – mając do dyspozycji określoną kombinację klocków i samochodów należy poradzić sobie z ich załadunkiem tak, żeby nic nie wystawało poza obrys skrzyni ładunkowej.

 

 

3 traki gra logiczna

 

 

Zadania jak to zwykle w grach Smart Games bywa, podzielone są na poziomy trudności. Tutaj mamy cztery i pierwszy będzie się nadawał już dla czterolatków (u nas testowany na trzylatce i też daje radę), a kolejne dla coraz starszych dzieci. Oczywiście wszystko zależy od potencjału w tym akurat kierunku, ale to zabawka na lata. Śmiało można powiedzieć, że dorosły będzie miał nad czym myśleć, zwłaszcza przy ostatnich zagadkach.

 

 

 

Ta uhonorowana wieloma nagrodami zabawka składa się z 3 solidnych samochodów, 10 różnokolorowych klocków i instrukcji z zadaniami. To co postrzegam jako bardzo istotną zaletę tej logicznej układanki, jest jej „namacalność”. Zabawa nią nabiera charakteru bardzo fizycznego eksperymentu o jednoznacznym wyniku. Klocki mieszczą się, albo nie – nie ma stanów pośrednich. Układanki logiczne mają pewnie więcej zwolenników wśród rodziców niż dzieci, dlatego ta propozycja wydaje się być dosyć atrakcyjna. To nie tylko rysunki i abstrakcyjne rozwiązania – to jeżdżące samochody, które mają konkretne zadanie – przewieźć towar. To jednak przykuwa uwagę.

 

 

 

 
#

Odpowiedz