Miniaturowy domek do złożenia – zabawka dla starszych dzieci

Napisane przez 26 sty 2018 w DIY, Zabawki
Dodaj komentarz

domek do składania diy

 

Odkrywamy świat miniaturowych domków do samodzielnego montażu. Ileż w nich klimatów, historii i bajek. Ileż zabawy ze składaniem, sklejaniem, układaniem wszystkiego na właściwym miejscu. To bardzo wyciszające i satysfakcjonujące zajęcie, najbliższe chyba modelarstwu. O ile jednak nie bawiłoby nas robienie czołgów, statków i samochodów, o tyle domki … te malutkie domeczki ze swoimi mieszkańcami, mebelkami są bajką w trzecim wymiarze. To zajęcie dla cierpliwych dziesięciolatków i nastolatków. Niektóre z nich zalecane są dla wieku 12+. Zważywszy na niedobór zabawek przeznaczonych dla starszych dzieci, z którym sama się już borykam – uważam je za moje prywatnie cenne odkrycie.

Kopalnią tego typu maleńkich domków i innych fragmentów mini światów jest Aliexpress. Różnorodność jest ogromna – od klasycznych domków dla lalek, poprzez domki np. dla piesków, aż po niewielkie, zamykane w metalowych pudełkach domki króliczków. Te ostatnie wydają mi się szczególnie urocze, chociaż, trochę za dużo w nich „sztucznej” przyrody, do której mam wyjątkową awersję. Dlatego u nas ostatecznie zagościł domek z serii „pieskowej” – „Happy Times”.

 

Opakowanie z grubej tektury przyszło nieco zgniecione, ale zawartość pozostała nieuszkodzona. Waga całości to nieco powyżej 0,5 kg, a koszt około 50 zł razem z przesyłką. W środku oprócz instrukcji znajdują się wszystkie elementy potrzebne do złożenia całości – łącznie z oświetleniem. Materiały z których budujemy domek to drewno, tkanina, papier i trochę metalu.

Pewną trudnością dla Łucji było rozpoznanie elementów z instrukcji. Nie została zachowana skala i identyfikacja elementów nastręcza pewnych problemów. Jednak pomimo tych przeciwieństw towarzyszących iście jubilerskiej momentami robocie, widać efekty. Nie mogę się doczekać efektu końcowego, ale z tego co widzę – poczekam jeszcze długie godziny. Po złożeniu stajemy się właścicielami domku o wymiarach 21×12.5×14.5 cm, z malutkim mieszkańcem w środku. Dla nas jest to też nowe ciekawe doświadczenie, bo nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z zabawką tego typu. Trochę jak puzzle, ale daje większe pole do popisu naszej inwencji – bo przecież nie wszystko musi być ściśle według instrukcji.

 

 

 

 

 
# #

Odpowiedz