Przybijanka Djeco Garden – koordynacja ciała i umysłu

Napisane przez 22 Wrz 2017 w Zabawki
Dodaj komentarz

Przybijanka ogród

 

Mali ludzie lubią zajęcia prawdziwe. Deska i gwoździe to świetne zabawki dla dziewczynek, ciekawsze nawet (!) niż chochla i garnek. Niektóre zabawki zostały ucywilizowane i wygładzone na potrzeby dzieci, a może bardziej ich rodziców. Wyobraźmy sobie bowiem konsternację rodziny obdarowanego dziecka, gdybyśmy potraktowali tę głęboką prawdę, o rozrywkowym charakterze wspomnianych przedmiotów, poważnie. Nawet, gdybyśmy dołożyli młotek i nawet, gdybyśmy zapakowali go razem z kawałkiem drewna i gwoźdźmi w torebkę z księżniczkami Disney’a, pomyślą żeśmy z nich zakpili. Dziecko niekoniecznie, zależy w jakim jest wieku. Czy zostało już uładzone i wdrożone do przestrzegania pewnych form, i konwenansów.

Dlatego też, pomijając aspekt czysto zarobkowy producenta – również zainteresowanego mnożeniem naszych potrzeb, majsterkowanie zostało opakowane w formę akceptowalną w słodkim świecie dzieciństwa. W tym przypadku przybrało formę uroczą, wolną od bohaterów kreskówek, którzy  stają się z lekka uciążliwi, utrudniając nawet zakup papierowej teczki czy worka w prowincjonalnym papierniczym. Djeco, podbija moje serce od wielu lat, konsekwentnie trzymając się ponadczasowej linii wzorniczej, pozostając firmą zimno obojętną na topowe motywy małoletnie.

Przybijanka w moim przedszkolu była zabawką bardzo obleganą.  Utrudniony do niej dostęp (będący wynikiem, znikomej już wtedy, siły przebicia) ponad 30 lat później, zaowocował jej zakupem w odmianie Djeco Garden. Bardzo trafionym, nie tylko ze względu na dizajn, ale i na jakość wykonania. Opakowaniem jest bardzo przyzwoite pudełko z przegródkami do przechowywania. Plusem są też karty instruktażowe, z sugestiami ułożenia obrazków z dostępnych elementów. Korkowa tablica jest gruba, a młotek dobrze leży w ręku. Można się wyżyć fizycznie i intelektualnie.

 

Przybijanka Djeco ogród

 

djeco_garden_1

 

djeco_garden_3
#