Sprzęt turystyczny i narzędzia dla dzieci

Napisane przez 21 wrz 2016 w Akcesoria, Zabawa na świeżym powietrzu
Dodaj komentarz

Latarka Haba

 

Proste, użyteczne, trwałe i podobają się dzieciom – seria Haby Terra Kids oscyluje pomiędzy światem zabawy i przygody, a praktycznym wstępem do dorosłości. Nieoceniona Haba, proponuje coś, co może przydać się nie tylko podczas wakacji, ale podczas całorocznych, w tym również jesiennych wypraw ” w przyrodę”.

Ten niezbędnik małego globtrotera, to w zasadzie nie zabawki, chociaż producent starał się nadać im przygodowo – podróżniczy charakter, a bardzo praktyczny sprzęt turystyczny. Latarki, scyzoryki, mikroskopy, kompasy, zestaw rzeźbiarza – to tylko marna zajawka rozpiętości produktów tej linii Haby. Jest to pewien ewenement na rynku produktów dla dzieci, reprezentujący poważne, nieinfantylne do nich podejście. Przedmioty wartościowe użytkowo, które mogą towarzyszyć im przez wiele lat, jeśli nie przez całe życie.

 

Terra kids – lampa trapera – idealna pod namiot

Odporna na złe warunki atmosferyczne, bardzo wygodna pod namiot, ale również jako lampka nocna w pomieszczeniach – można ją postawić i daje równomierne oświetlenie, w przeciwieństwie do punktowo świecących zwykłych latarek, posiada kompas, specjalny karabińczyk oraz gwizdek alarmowy. Jej dużym atutem jest własny generator i możliwość doładowania akumulatora przy pomocy korbki, co przy źródle światła jakim jest 5 diod ledowych jest całkiem realne. Waży nieco ponad pół kilograma i ma około 30 cm wysokości.

 

Lampa pod namiotLampa namiotowa dzieci

Niezbędnik turystyczny – sztućce

Zupełnie podstawowy zestaw sztućców, który chyba niemożliwe żeby nie przydał – począwszy od pierwszych zuchowych obozów, poprzez rodzinne wycieczki terenowe, pikniki aż po dorosłe wyprawy turystyczne, albo praktyki terenowe na studiach. Solidnie wykonane, z możliwością przypięcia karabińczykiem nóż, widelec i łyżka.

 

Niezbędnik turystyczny dla dziecka sztućce

Niezbędnik turystyczny

Lunchbox – metalowy, turystyczny pojemnik na żywność

Wykonany ze stali nierdzewnej pojemnik na wycieczkową przekąskę, z praktyczną neoprenową opaską, która zapobiega otwieraniu i „obijaniu się” pojemnika w plecaku a dodatkowo posiada specjalne miejsce na sztućce. Wysokość 4,5 cm, szerokość 12 cm, długość 15,5 cm.

 

Pojemnik na żywność na wycieczkę Haba stal

Bidon ze stali nierdzewnej

Bardzo estetyczne i minimalistyczne naczynie na napoje. Nie śmiem nazwać go bidonem, bo owe nieodmiennie kojarzą mi się z prl-owskią plastikową butelką, która nadawała smak wszystkiemu, co się do niej wlało. Zawsze ten sam. Wysokość: 15 cm, średnica 6,5 cm.

 

Bidon stalowy dziecięcy

 

Latarka z radiem

Podwójnie przydatne i atrakcyjne urządzenie. Zasilana 3 bateriami 1,5V AAA latarka, posiada dwa rodzaje światła. Wbudowane w nią radio z przyciskiem do automatycznego wyszukiwania stacji radiowych i resetowania stacji, wyposażone jest w potencjometr oraz wejście słuchawkowe.

 

Latarka z radiem dzieciSkładana piłka – scyzoryk

Wygodna, składana, stalowa piłka do drewna dla dzieci. Trenuje cierpliwość i wytrzymałość, a zabawa nią przynosi konkretne, satysfakcjonujące efekty. Długość 24 cm.

 

Scyzoryk piłka do drewna dzieci Haba

Wiertarka ręczna dla dzieci

Jeśli ktoś chciałby jeszcze bardziej potrenować już nawet nie cierpliwość ale zaciętą wytrwałość u swojego dziecka, a jednocześnie zająć je cichą pracą na długie minuty – polecam ręczną wiertarkę. Zestaw zawiera wiertarkę + 2 szt. wierteł. Wiek od 6 lat, długość bez wiertła 22 cm, materiały to drewno bukowe i metal.

 

Ręczna wiertarka zabawka dzieci

Teleskop z funkcją mikroskopu

Poręczna niewielka luneta w zgrabnym futerale z możliwością przytwierdzenia karabińczykiem do plecaka, czy szlufki, ewentualnie specjalnego pasa „wyprawowego” który oferuje Haba w serii Terra Kids. Przybliżenie teleskopu: 8x, powiększenie mikroskopu: 30x.

 

Teleskop luneta mikroskop dziecięcy

To i wiele innych przedmiotów, można zgrabnie umieścić w funkcjonalnym i bardzo  przemyślanym plecaku.

 

Plecak wycieczkowy dziecięcy

 

 

Ten subiektywny przegląd zabawek-nie zabawek jest pewną propozycją dla tych, których w tradycyjnych sklepach zabawkowych ogarnia niemoc, bezradność i niemożność podjęcia dobrej decyzji, a nawet – wyboru mniejszego zła. A dzieci, które posmakowały świata prawdziwie użytecznych przedmiotów, możemy łatwiej skierować na ścieżkę przemyślanych wyborów konsumenckich. Polecam – zdecydowanie nie tylko dla chłopców, bo dziewczyny też lubią być traktowane poważnie.

 
# # # #

Odpowiedz