Gry ogrodowe – drewniane krasnale od Haby

Napisane przez 5 maj 2016 w Ruch, Zabawa na świeżym powietrzu, Zabawki
Dodaj komentarz

Krasnale kregle Haba

 

Wiosna jest czasem, kiedy więcej energii i determinacji wkładam w wypędzanie dziecka z domu. Dzieci są różne i niektóre trzeba pędzić w drugą stronę, ale mi trafił (a może sama wyhodowałam?) egzemplarz typowo pokojowy. Dlatego szczególną sympatią obdarzałam zawsze proste zabawki, które bez zagłębiania się w skomplikowane reguły, pozwalają od razu przejść do rozegrania małej partyjki na zewnątrz.

 

LAtające krążki krasnale Haba

Latające krążki –

czyli próba złapania krasnala na lasso (tu wychodzi moja westernowa zamierzona arogancja jako, że lasso nie składało się z samej pętli, bo inaczej do tej pory wszystkie konie byłyby dzikie). Krasnale są drewniane a więc wyjątkowo spokojne. Stoją w drewnianych stabilizujących podstawkach i czekają, aż krążek z grubej liny łączącej się w dużym drewnianym koraliku, zawiśnie na ich szyi. Kółka, dzięki tym koralikom, rzuca się bardzo wygodnie, co nie znaczy że zawsze celnie – to już zależy kto za nimi stoi.

Jak wszystkie zabawki od Haby, tak i ta wykonana jest bardzo dokładnie, przechowuje się ja w lnianym woreczku ze sznurkiem, który możemy przerzucić sobie przez ramię. Drewno jest idealnie wygładzone, generalnie wszystko cacy. Krasnale przeszły o nas próbę wytrzymałościową, podczas wizyty kuzynki. Okazało się, że czubki ich kolorowych czapek robią zabawne zagłębienia w parkiecie i szafie, nie odnosząc przy tym najmniejszego uszczerbku.

 

Zabawa zręcznościowa kręgle Haba

Kręgle – 7 krasnali

Ta zabawka, w zasadzie podobnie jak poprzednia, może służyć rozrywce w domu i poza nim. Sprowadzająca się do mniej, lub bardziej udanych prób przewrócenia drwiąco uśmiechniętych krasnoludów, toczeniem po równym podłożu lub rzucaniem do celu (np. w przypadku trawnika), kolorowych, drewnianych kul. ZaZabawa towarzyska, integrująca lub nie – zależy od uczestników. Różnie to bywa, ale można wypróbować na dziecięcym urodzinowym party, choć równie dobrze sprawdzi się podczas spontanicznego wyjścia na dwór.

Obie zabawki można w tej chwili nabyć u polskiego dystrybutora Haby, w obniżonej prawie o połowę cenie, w jego internetowym sklepie BabyVip lub stacjonarnym w Konstancinie Jeziornej.

 
# # #

Odpowiedz