Przegląd latarek dla małych dzieci

Napisane przez 20 Kwi 2016 w Akcesoria, Zabawki
Dodaj komentarz

 

LAtarka czołówka dla dzieci

Latarka to świetna zabawka, u nas w na tyle częstym użyciu, że musi być na akumulatorki albo korbkę. Zauważyłam, że jest też świetnym prezentem z serii „nie wiem co mu/jej kupić”. Ucieszy się z niej prawie każdy, bez względu na wiek i płeć. Nawet jeśli już ma, bo nigdy zbyt wiele.

Niestety nigdy nie byłam animatorką wymyślnych zabaw i moje dzieci zawsze zdane są same na siebie. Być może dlatego, zabawy z latarką przybierają czasem dziwny obrót, makabryczny nieco (a naprawdę nie oglądamy nic, co mogłoby je inspirować). Wrzaski dochodzące z pokoju „aaaa to świetlny miecz, laserowy, obcięłaś mi nooogi” plus radosne popiskiwania oprawcy, wskazują na to, że zabawa latarką właśnie trwa.

Poza tym latarka to świetny towarzysz snu. W pewnym znanym mi dziecinnym łóżku obok ukochanych przytulanek leży też 700-stronicowa książka i latarka właśnie. Nawet jeśli nie pracują w zestawie, to jedna i druga dają widać jakieś kojące poczucie bezpieczeństwa.

Na rynku dostępnych jest sporo latarek dedykowanych dzieciom.

Latarki GeoKids

Z tej serii szczególnie wdzięczne wydają mi się czołówki. W kształcie główek zwierzątek, zamiast oczu mają diody led. Przypadną do gustu zarówno dziewczynkom jak i chłopcom, a oprócz tego mają szanse sprawdzić się na pierwszych koloniach lub obozie.

Latarki czołówki dla dzieci

 

Dobrym rozwiązaniem dla dzieci są latarki na dynamo. Nie zawiodą nagle, a poza tym uczą, że nie ma nic za darmo i trzeba się trochę napracować, bo energia nie bierze się znikąd. Mamy tu do wyboru poręczną i niewielką biedronkę, albo klasyczne latarki „do ręki” w kształcie zabawnych postaci.

 

LAtarka na dynamo dla dzieciLatarki na dynamo dla dzieci

Poręczny uchwyt mają latarki w kształcie pszczółki firmy Melissa & Doug. Razem z certyfikatami bezpieczeństwa czyni ją dobrą kandydatką na pierwszą w życiu latarkę (wiek od 3 lat).

Latarka dla małego dziecka pierwsza latarka

Projektory

Osobną kategorią, bo to już nie latarka, ale też zabawa światłem, są projektory. Wyglądają trochę jak latarki, ale mogą rzucać kolorowe obrazy na ścianę. Zróżnicowanie tematyczne slajdów, pozwoli dobrać rzutnik zgodnie z zainteresowaniami.

projektor slajdow dla malego dzieckaJeśli chodzi o projektory, swoją ofertę ma również Haba. Wesołe obrazki mogą umilać czas przed zaśnięciem i pełnić funkcję nocnej lampki. Również są zróżnicowane tematycznie.

projektor_haba

Do kupienia w Edukatorku i w BabyVip

A tutaj do kupienia latarka czołowa LED Panda:
# # # #