Nanga – ciepłe i miękkie kapcie filcowe dla dzieci

Napisane przez 1 Lut 2016 w Ubrania
Dodaj komentarz

miękkie kapcie dla dzieci, kapcie biodegradowalne, kapcie wełniane, kapcie bawełniane, kapcie Nanga, zdrowa stopa

 

Nanga to kapcie wykonane w całości z biodegradowalnych materiałów jakimi są wełna/filc w wersji zimowej, bawełna w wersji letniej oraz kauczuk. Używaliśmy dwóch par filcowych – jednej przed a drugiej za kostkę i z czystym sumieniem możemy je polecić. Olbrzymią ich zaletą jest miękkość. Są tak miękkie i elastyczne, że już chyba bardziej być nie mogą – łącznie z podeszwą. Bardzo porządnie uszyte. Cieplutkie, ale noga się nie poci. Bardzo ładne i bardzo lubiane przez nasze dziecko. Przez cały okres użytkowania nie wymagały czyszczenia i wyglądały bardzo przyzwoicie. Brud się ich nie ima.

Z wad można ewentualnie wymienić to, co jest również zaletą – kauczukowa podeszwa po ponad roku użytkowania zaczęła się nieco przecierać. To cena za biodegradowalność elastyczność jak sądzę, chociaż może warstwa kauczuku mogłaby być nieco grubsza.

Wersji bawełnianej dotykałam i również przedstawia się nader zachęcająco. Dla porównania, kupiliśmy w podobnej cenie i również filcowe, kapcie firmy Superfit – napiszę o nich w osobnym poście.

To kapcie z górnej półki, ale czy dzieci w kapciach spędzają mniej czasu niż w butach? Czemuż więc traktować je po macoszemu, starając się zepchnąć na margines potrzeb?

W Polsce dostępne w sklepie Amko.
# # # # # # #