Infento – zestaw do konstruowania prawdziwych pojazdów

Napisane przez 19 kw. 2016 w DIY, Nauka, Ruch, Zabawa na świeżym powietrzu
Dodaj komentarz

Składane pojazdy dla dzieci rower hulajnoga gokart

Pojazdy do składania – przedstawiam dzisiaj zabawkę genialną. Podbiła serca naszej całej rodziny, sprawiając, że nagle zapragnęliśmy wydać na nią wszystkie pieniądze, nawet te na jedzenie i na dentystę. Zwłaszcza te na dentystę. Nasza córka, która od kilku lat nie wie na co wydać zgromadzone kieszonkowe, teraz już wie trochę bardziej. Problem tylko w tym, że Infento jeszcze trudno kupić. Można się natomiast wpisać na listę tysięcy oczekujących.

Infento – pojazdy do składania

To zestaw konstrukcyjny, który trudno nazwać zabawką. Producent porównuje go do klocków Lego lub Meccano, ale do praktycznych zastosowań. Niepodważalną zaletą jest fakt, że zakup jednego zestawu może cieszyć nas niemalże od urodzenia, aż do dorosłości (a już na pewno 13 lat albo 170 cm), jeśli nie starości nawet. Kupując go, zyskujemy okazję pracowania razem z dzieckiem nad osiągnięciem konkretnego  celu. Bardzo satysfakcjonującego, w dodatku. Nie wspominając, o doskonaleniu podstawowych umiejętności technicznych.

Zestaw daje o wiele więcej możliwości, niż sugerowane sztandarowe, chociaż te i tak przyprawiają o zawrót głowy. Infento jest produktem odpowiedzialnym środowiskowo, eliminującym konieczność zakupu kolejnych pojazdów dla naszych dzieci. Złożymy z niego wózeczek do zabawy, dla całkiem małego dziecka, pierwszy rowerek biegowy, hulajnogę, rower trzykołowy, dwukołowy, poziomy, a nawet gokart. Zapewne coś przeoczyłam, mam zresztą kłopot z nazwaniem wszystkich tych cudownych konstrukcji. Jest też wersja zimowa pojazdów z płozami. Trudno powiedzieć, że to sanki, bo odbiegają wyglądem i jest ich kilka rodzajów.

 

 

Konstrukcję nośną dla wszystkich pojazdów stanowią profile aluminiowe, a za przenoszenie napędu odpowiedzialny jest zębaty pasek klinowy. Produkcja ruszyła dzięki kampanii na Kickstarterze, w wyniku której pomysłodawcy zyskali wielokrotnie więcej pieniędzy, niż planowali. W tej chwili rusza produkcja na większą skalę, i pierwsze najmniejsze zestawy (Junior Kit), są już gotowe do wysyłki. Zamówień jest tak dużo, że pewnie przyjdzie nieco poczekać na wymarzony zestaw. Stopniowo będzie uruchamiana produkcja coraz większych i bardziej skomplikowanych zestawów.

 

Pojazdy do składnia i jeżdżenia sport ruch

 

Zestawy Infento

Pojazdy dla dzieci gokarty składane

Najmniejszy i najtańszy zarazem ( 349, czyli ok 1500 zł) to Junior Kit, z propozycją złożenia 6 pojazdów. Kolejny to Creator Kit z 10 pojazdami i ceną 549 (ok 2400 zł). I wreszcie Master Creator Kit z 12 pojazdami i ceną 649 (ok 2800 pln). W sumie daje to 18 różnych pojazdów, z których największe mogą być używane przez osoby dorosłe. Osobno można dokupić akcesoria do wersji zimowych.

Nie do przecenienia jest aspekt edukacyjny całej „zabawki”. Może być ona wykorzystywana jako doskonały element zajęć edukacyjnych. Trudno sobie wyobrazić lepszą motywację do pracy, niż ostateczny efekt w tym przypadku. Podstawowe umiejętności techniczne, są coraz bardziej deficytowe w pokoleniu dotykowych ekranów i bezwysiłkowej kreacji mainkraftowych światów.

 

Gokart do samodzielnego złożenia
# # # # # # # #

Odpowiedz