Przenośne domki dla lalek z materiału i grubej tektury

Napisane przez 8 Lis 2017 w Zabawki
Dodaj komentarz

domki dla lalek z uchwytem

 

Podręczne domki dla lalek najczęściej wyposażone są w specjalny uchwyt do przenoszenia. Najczęściej są składane, ewentualnie z otwieranym frontem i mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. W zależności od wieku dziecka, jego delikatności ale i siły, możemy wybrać domek drewniany, z grubej tektury, albo z materiału. Ta różnorodność jest bardzo praktyczna, bo każdy typ oferuje nam inne walory.

Domki kartonowe są lekkie i wbrew pozorom bardzo trwałe. Poza tym bogato zdobione, a właściwie – ilustrowane, bo wnętrza to nic innego jak wydrukowany obrazek. Stwarza to ogromne możliwości precyzyjnego wystroju. U nas dwa lata temu zagościł kartonowy domek biedronki Liz belgijskiej marki Lilliputiens. Niewielki, bo 18 × 18 × 24 cm, wykonany z bardzo grubej tektury, oklejonej grubym, sprawiającym wrażenie lakierowanego, śliskim papierem. Słodki, ale w dobrym guście – bajkowy. Cztery pomieszczenia: sypialnia, łazienka, kuchnia i salon, a w nich ruchome elementy – stół z dwoma wsuwanymi fotelami, łóżko, wanna i ubikacja, a do tego dwie szmaciane laleczki. Domek jest odporny na umiarkowane fantazje trzylatka. Jego najsłabsze elementy to stół, łóżko i ubikacja bo wykonane są z dość cienkiej tektury. Domek ten trudno jest już dostać – trafiają się tylko pojedyncze egzemplarze na Allegro, ale za to w niezłej cenie. Jest to na tyle fajna zabawka, że mam nadzieję że coś podobnego pojawi się jeszcze na rynku.

 

kartonowy domek dla lalek

 

domek-liz-12

 

kartonowy domek dla lalek

 

kartonowy domek dla lalek

 

kartonowy domek dla lalek

 

kartonowy domek dla lalek

 

kartonowy domek dla lalek

 

kartonowy domek dla lalek

 

kartonowy domek dla lalek

 

kartonowy domek dla lalek

 

kartonowy domek dla lalek

 

kartonowy domek dla lalek

 

Domki z materiału będą lepsze dla młodszych dzieci. Miękki i bezpieczny, nadadzą się już po pierwszych urodzinach. Można je prać i trudno je podrzeć, nie da się też trwale pognieść. Znów marka Lilliputiens wychodzi z propozycją, niestety też już trudno dostępną – materiałowy Domek Farma ze zwierzątkami. Dach przyklejany na rzep, przed domkiem ogródek – z możliwością „przyklejenia” go pod spód domku za pomocą rzepu, otwierane drzwi również na rzep, a wewnątrz domku małe zwierzątka: piesek, kura, kaczka, owieczka, świnka, krówka ponadto gospodarz oraz traktor. Uchwyt do przenoszenia sprzyja mobilności, podobnie jak kompaktowe wymiary: 21 × 18 × 16 cm.

materiałowy domek dla lalek

 

domek zwierzątek z materiału

 

Cena 214 zł, KUP TUTAJ

Lepiej jest z dostępnością Domku Babci z Czerwonego Kapturka, również firmy Lilliputiens. Nieuniknione spotkanie babci, wilka, leśniczego i Czerwonego Kapturka w domku babci z miękkim łóżkiem, otwieranym dachem i drzwiami. Niewielkie wymiary: 25 x 22 x 18 cm wymuszają gwałtowną interakcję tych silnych osobowości, o różnych potrzebach i temperamentach.

domek babci czerwonego kapturka

 

domek babci czerwonego kapturka lilliputiens

 

Do kupienia w Fabryce Wafelków KUP TUTAJ, cena 219 zł.

 
# # #