Neocube – magnetyczne kulki

Napisane przez 21 Lis 2017 w Zabawki
Dodaj komentarz

magnesy kulki neocube dzieci

 

Daleko posunięta prostota tej zabawki, żeby nie powiedzieć ascetyczność, jest równie wielka jak jej uniwersalność. Połóżcie przed kimś magnesy neodymowe Neocube, a gwarantuję Wam że zacznie się bawić. Niezależnie od przekonań, wieku, poglądów politycznych i stanu umysłu.

Zestaw 216 kulek (chociaż są też wersje z sześcianami) z bardzo silnych magnesów neodymowych, o średnicy 3 lub 5 mm, w kolorze srebrnym lub innym można kupić za około 50 zł. Mamy taki właśnie zestaw już od ponad roku. W kolorze srebrnym, trudno więc jest mi wypowiadać się o jakości powłok kolorowych, ale nasz trzyma się dobrze i nie widać żadnych ubytków. Mamy jeden zestaw, a dwoje dzieci. To jest rozwiązanie, którego nie polecam, ponieważ zawsze, ale to zawsze Neocube staje się dla obu naszych córek pożądany i wyjątkowo atrakcyjny w tym samym czasie. Wówczas już sam podział kulek staje się problematyczny, ale najlepsze jest jeszcze przed nami. Sposób wykorzystania tej zabawki (dodam, ze tak naprawdę przeznaczonej dla dzieci starszych, czego nie do końca przestrzegamy), diametralnie różni się w zależności od kategorii wiekowej. Dziecko, które krócej cieszy świat swoją obecnością, gania po domu i rozlepia kulki po lodówkach, zmywarkach i kaloryferach i – niestety – w sobie tylko znanych miejscach. W tym czasie starsze biadoli, liczy ile się zgubiło i uspokaja skołatane nerwy miętosząc je w dłoniach.

 

magnesy dzieci

 

No i teraz nikt mi nie uwierzy, że to jest naprawdę fajna zabawka. Ale są chwile, kiedy obie podchodzą do niej mniej emocjonalnie, a bardziej intelektualnie. Robimy z kulek biżuterię dla każdego w rodzinie, czy chce czy nie. Zlepiamy długie sznury, kółka, kostki i inne proste formy. Siła magnesów jest na tyle duża, że pozwala nie martwić się niekontrolowanym rozczepianiem – raczej wręcz odwrotnie. Często zdarza się, że magnesy przyciągną się tam, gdzie nie planowaliśmy. Neocube prowokuje zabawę bardzo wszechstronną, bo ćwiczy wyobraźnię przestrzenną i kreatywność jednocześnie, umiejętności manualne ale i nieszablonowość. Jest zabawką mechaniczną i intelektualną jednocześnie. Łamigłówką o tysiącu rozwiązań. Można też odwzorować czyjąś pracę – stworzyć z kulek postać, figurę w dwu lub trójwymiarze według instrukcji, bo w internecie roi się od tutoriali jak je zrobić.

 

magnesy neodymowe dzieci

 

Pamiętam jeszcze czasy, kiedy posiadanie metalowych kulek od łożyska było sporą atrakcją. Nie były magnetyczne i nie przejawiały żadnych innych aktywności oprócz istnienia i takich które wymyślaliśmy my sami. Jeden połamany magnes spoczywał w zakazanej dla mnie szufladzie mojego brata. Lekceważąc zakazy i prawo własności, wyciągałam go stamtąd regularnie, zafascynowana zjawiskiem wzajemnego przyciągania. Stąd też może mój sentyment do tego rodzaju zabawek. A teraz proszę, można mieć dwa w jednym – magnetyczną kulkę. Muszę powiedzieć, że u nas magnesy Neocube przyjęły się znacznie lepiej niż spinnery. W sumie nic dziwnego, bo stwarzają możliwości, o których hipnotycznie kręcącym się łożyskom nawet się nie śniło.
#