Wood inteligence – tanie zabawki z Aliexpress

Napisane przez 19 Paź 2017 w Zabawki
Dodaj komentarz

drewniany tetris z aliexpress

 

 

Aliexpress zyskuje popularność głównie z dwóch powodów – często oferuje produkty tanie, nawet bardzo, a do tego z darmową przesyłką do Polski. Czyli tanie podwójnie. To jakiś cud logistyczny i handlowy, że rzeczy kosztujące poniżej dolara możemy mieć w tej właśnie cenie, bez dodatkowych kosztów fizycznego dostarczenia. Wady też są oczywiście. Coś co wędruje do nas przez pół świata po pierwsze może ucierpieć w transporcie, a po drugie czyni to dłuuugo. Nierzadko trzeba na przesyłkę czekać dwa miesiące, co wymaga wykazania się cierpliwością i zdolnością przewidywania – co będzie nam za te dwa miesiące potrzebne. Ale tak się składa, że licząc od teraz, będziemy po tym właśnie okresie mieli Boże Narodzenie. Czyli ostatni dzwonek, żeby coś na Ali zmówić. Warto wzmóc czujność, w czym skutecznie pomagają grupy na Facebooku poświęcone różnym okazjom na Aliexpress. Jest specjalna, bardzo aktywna grupa poświęcona rzeczom dla dzieci, na której możemy dowiedzieć się jaki był czas dostawy, jaka jest opinia nabywcy o przedmiocie i co warto kupić ze względu na aktualne promocje.

 

 

drewniany tetris

 

Czyniąc nieśmiałe podchody do tej formy zakupów, weszliśmy w posiadanie hmm… drewnianej inteligencji. Przepiękna ta nazwa, godząca niejako w poczucie własnej wartości zamawiającego już na starcie, została zamówiona jako próbka zabawki taniej. Z darmową przesyłką oczywiście. Za całe 13 zł po ponad miesiącu zawitała do nas nieuszkodzona paczka. W środku była opakowana w folię bąbelkową i zwykłą drewniana ramka z kolorowymi kawałkami drewna. Wykonanie – może nie siekierą, ale nie była to też długotrwała obróbka drobnym papierem ściernym. Kolorowe części starają się trzymać grubość, te naturalne są jakby z innej układanki trochę. Próba zrobienia manualnego Tetrisa nie może jednak być tak do końca zła. I nie jest – nie można się czepiać detali, jeśli zapłaciło się taką cenę. Podoba mi się, że zabawka jest prosta i drewniana. Układanie drewienek mnie uspokaja.

Zamierzam dalej testować aliexpresowe zabawki i kontemplować, czy warto było. Ale nie do przesady, bo chociaż fenomen łatwej dostępności rzeczy z tak daleka, nieco mnie fascynuje, to jednak zastanawiam się. Nad jakością i legalnością nawet nie tyle przedmiotu, co jego produkcji. Tak z czysto ludzkiego punktu widzenia.

 

 

wood2

 

wood4
# #