SPYNTEX – duże klocki do budowania mebli

Napisane przez 17 Paź 2017 w Zabawki
Dodaj komentarz

duże klocki dla dzieci

 

SPYNTEX to duże klocki, z których można robić meble, dekoracje i zabawki. Banalnie proste w konstrukcji, a jednak odkrywcze. Z serii zabawek w realnym rozmiarze, co wydatnie podnosi satysfakcję z budowania. Praktyczny wynik wysiłku, kreatywności i logicznego myślenia, pozwala poczuć się odrobinę dorosłym.

spyntex zestaw dla dzieci

 

 

Budujemy wsuwając jeden element w drugi, z których każdy ma dwie różne strony. Jeśli chcemy utworzyć zakrzywioną powierzchnię, stykamy dłuższe boki elementu, a jeśli prostą – łączymy je naprzemiennie. Wersje dla dzieci i dorosłych są kompatybilne, a 9 dostępnych kolorów pozwala dopasować SPYNTEX do różnych gustów i pomieszczeń.

Wykonane meble nadają się do użytku wewnątrz i na zewnątrz, bo gładka, przyjemna w dotyku powierzchnia jest mocna i wodoodporna. SPYNTEX umożliwia użytkownikom budowę oryginalnych mebli, a również realizację projektów gotowych. Do pomocy mamy instrukcję oraz aplikację, która upraszcza i przyspiesza proces projektowania, a dodatkowo umożliwia wymianę doświadczeń w ramach powstałej społeczności.

 

 

Spyntex-kids-gallery-3

 

Spyntex-kids-5

 

 

U dzieci zabawa zestawem rozwija umiejętności projektowe i inżynierskie oraz wyobraźnię przestrzenną. Bardzo podoba mi się prostota założeń i elementów, nieco mniej cena, bo za zestaw dziecięcy trzeba zapłacić około 500 zł. Bardziej widzę w SPYNTEXie inspirację – jak można projektować zabawki – niż docelowy produkt. Bo wyobraźmy sobie, że dajemy dziecku możliwość prawdziwego budowania, w rozmiarze i solidności umożliwiającej praktyczne wykorzystanie.  Jednocześnie na tyle łatwego, że budowle zostają ukończone, ale na tyle trudnego, żeby dziecko musiało pomyśleć i podjąć wysiłek fizyczny.