Mozaiki drewniane dla dzieci

Napisane przez 15 maja 2016 w Zabawki
Dodaj komentarz

Mozaika drewniana dla dzieci

 

Gdybym miała wytwórnie zabawek, podejrzewam, że wszystkie byłyby drewniane. Drewno jest „proeko”, ma klasę, ładnie się starzeje i wymusza prosty charakter zabawek. Klocki, łamigłówki, figurki, domki, mozaiki – tu wszędzie obok drewna pojawia się też plastik, który jest tańszy, w pewnym sensie łatwiejszy w obróbce i daje więcej możliwości. Ale … plastik nie ma duszy. Nie ma i już. Jakoś źle tam są te atomy poukładane, czy coś. Trudno go polubić, a w dodatkowo w miarę upływu czasu robi się kruchy, blady i byle jaki. A drewno robi się szlachetne, wygłaskane, troszkę brudnawe może.

Drewnem można budować, można ciągać je za sobą na sznurku, ale można też nim malować. Do tego służą kolorowe klocki – mozaiki. Chciałam dzisiaj przedstawić dwóch producentów mozaik (ot, fikuśna odmiana) drewnianych, zapewne nie jedynych, ale wyróżniających się.

 

Mozaika Epidexis XXL

Mozaika drewniana

 

Mozaika polskiego producenta – wydawnictwa Epidexis to 250 drewnianych elementów w kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, żółtym, pomarańczowym i białym plus karty – schematy do odwzorowywania. Wszystko zapakowane w drewniane pudełko. Mozaika oferuje różne stopnie zaangażowania w zabawę – od pełnej, nieskrępowanej kreatywności, po realizację zadań mniej lub bardziej odtwórczych – w zależności od wyboru szablonu kolorowego, lub nie.

Można kupić TUTAJ

 

Mozaika drewniana Susibelle firmy Goki

 

Drewniana mozaika

Mozaika drewniana

Urzekająco kolorowe, 53 brzozowe klocki zamknięte w pudełku, które może być kanwą do układania wzorów. Nie musi być rzecz jasna, a trening wychodzenia poza „ramy” to sprawa przydatna, zwłaszcza dla dzieci bezpowrotnie wpadniętych w sidła edukacji. Ładna, prosta i niepretensjonalna zabawka, nie na lata nawet, a na pokolenia.

Do kupienia w NEFERE

 

Drewniana mozaika – puzzle Farma firmy Goki

 

Mozaika drewniana farma

 

Goki celuje w ładnych mozaikach, które są trochę czymś innym, niż po prostu drewnianymi klockami, bo służą układaniu wzorów, a w przypadku Farmy, spełniają jeszcze funkcję puzzli. Oprócz rozwijania wyobraźni przestrzennej – konieczności przewidywania pożądanych sposobów zapełniania przestrzeni, uczy logicznego myślenia i doskonali umiejętności manualne. Przy tym jest oczywiście ładna, co często zdarza się w przypadku Goki.

Do kupienia w NEFERE

 

Do mozaik nie trzeba dorabiać dodatkowych teorii, są ładne i przyjemnie jest się nimi pobawić, ale mają też pozytywne „skutki uboczne”. Obcując z figurami geometrycznymi dziecko uczy się intuicyjnie podstaw geometrii, logiki i umiejętności odwzorowań zadanych bądź wymyślonych wzorów.

 
# # # # # # # #