LAQ – klocki dla ścisłych umysłów i sprawnych rąk

Napisane przez 12 Sty 2016 w Zabawki
Jeden komentarz

laq

 

Klocki, które poprzez angażowanie obu półkul mózgowych podczas zabawy, mają mieć zbawienny wpływ na rozwój mózgu dziecka, rozwijać koncentrację i matematyczne myślenie.

7 typów klocków w 10 różnych kolorach pozwala na tworzenie modeli płaskich, konstrukcji trójwymiarowych oraz sferycznych. Sympatyczny system łączenia SNAP and CLICK jest niezawodny, miły dla ucha, ale wymagający dość mocnych i precyzyjnych paluszków. Klocki wykonane są z bardzo dobrej jakości plastiku i bardzo dokładnie. Razem z pudełkiem dostajemy instrukcję wykonania proponowanej zabawki.

Nasze doświadczenia są nie do końca miarodajne, ponieważ ogólnie klocki nie są ulubioną zabawką. Laq to wyzwanie większe niż np. Lego, ponieważ uzyskanie pożądanego kształtu wymaga zastosowania nie do końca oczywistej konfiguracji klocków. Klocki łączymy pod kątem nadanym przez łączniki, a i kształt klocków podstawowych jest różny.  Być może ta właśnie cecha ma taki zbawienny wpływ na intelekt, niemniej jednak u nas klocki się nie przyjęły, pomimo kupienia dwóch dużych zestawów.

Niemniej jednak uważam, że tak jak wiele japońskich rzeczy i ta jest pomysłowa i wysokiej jakości, tylko musi trafić na właściwego odbiorcę. Dedykowałabym umysłom bardziej ścisłym niż artystycznym. Zważywszy jeszcze na dizajn uzyskanych zabawek – taki japoński właśnie.
# #

One thought

  1. […] kształcie jest pracą umysłową, wcale nie łatwą. Przypomina mi to trochę zabawę klockami LAQ, o których już pisałam. Myśl musi wyprzedzać działanie, co jest ogólnie pożądaną […]

    Odpowiedz